Chcę się nauczyć tańczyć… i co teraz???

Chcesz się zapisać na kurs tańca? Co zrobić kiedy już stoczysz wewnętrzną walkę między “nie, to nie dla mnie” a “tak, chcę się nauczyć tańczyć!!!”? Jakie kolejne kroki podjąć gdy wreszcie uda Ci się namówić nie do końca  przekonaną drugą połówkę? 😉

Postanawiacie zapisać się na kurs tańca, ale nie wiecie co? jak? i gdzie?
W odpowiedzi na napływające do nas pytania postanowiliśmy przygotować dla Was krótki przewodnik, o tym jak wkroczyć w świat nauki tańca 🙂

Zacznij od sprecyzowania tego co Ci się podoba i czego potrzebujesz. Możliwości jest wiele: tańce w parze, tańce solo, zajęcia w grupie i lekcje indywidualne. Są kursy prowadzone w stałych parach, ale są i takie na których obowiązują zmiany partnerów. Wybór jest tak duży że aż trudno się zdecydować 😀 Spokojnie pomożemy!!!

Bardzo często kursanci chcą zapisać się na naukę tańca z myślą o przyszłym Pierwszym Tańcu. W tej sytuacji ważne jest abyście sie dobrze zgrali w tańcu razem ze sobą.  W takich przypadkach polecamy kursy tańca w stałych parach. Mogą to być  zarówno specjalnie na tą okazję przemyślane kursy Młoda Para jak i kurs Tańca Towarzyskiego lub Tańca Użytkowego, które również świetnie  przygotują Narzeczonych do ich wymarzonego Pierwszego Tańca.

Jeżeli chcesz się zapisać na kurs tańca z myślą o fantastycznej zabawie i poznaniu całej masy nowych  ludzi idealnym rozwiązaniem będzie kurs tańca z rotacją w parach. Na takich zajęciach poza poznawaniem  nowych kroków tanecznych przy okazji nawiązujecie nowe znajomości, już podczas kilku pierwszych utworów. Takie kursy cieszą się dużym zainteresowaniem przede wszystkim wśród młodych ludzi, studentów i singli. 

Chcecie wspólnie zrobić coś razem, znaleźć wspólne hobby? Grupowe kursy tańca to coś dla Was!!! Na taki kurs zapisujecie się razem i nie wprowadza się na nim zmian w parch. Możliwości tak jak i rodzajów tańców w parach jest wiele, musicie zapoznać się z ofertą wybranej przez Was szkoły tańca i wybrać styl który najbardziej Was interesuje. Mogą to być zarówno klasyki czyli Tańce Towarzyskie, jak i Tańce Użytkowe, czy też Tańce Swingowe itd. 

Zapisujesz się do Szkoły Tańca żeby zadbać o zdrowie i kondycję fizyczną? W takim przypadku polecamy szeroką gamę zajęć Solo.

Dla tych którzy szukają zajęć bardziej nastawionych na taniec, polecamy zajęcia typu Latino Solo. Jest to kurs podczas którego poznaje się kroki oraz choreografie tańców Latynoamerykańskich.  Na zajęciach, choreografie tańczone są osobno do specjalnie wybranych utworów charakterystycznych dla danego tańca. Oprócz zdrowej dawki ruchu i dobrej zabawy, na kursie poznajemy podstawy techniki danego tańca, jego rozliczenia i akcji w ciele niezbędnych by wczuć się w latynoski klimat.

 Jeżeli szukacie zajęć tanecznych z nieco mocniejszym naciskiem na aspekt kondycji fizycznej polecamy zajęcia ZUMBA. Są to zajęcia fitness które podobnie jak Latino Solo wywodzą się z tańców latynoamerykańskich, jednak jest tu więcej elementów fintessowych. Choreografie są mniej skomplikowane, ponieważ tańczone są przez uczestników kursu z marszu i praktycznie bez przerwy.

Szukacie zajęć nastawionych głównie na poprawę zdrowia i fizyczności waszego ciała, ale nie chcecie spędzać wolnego czasu na siłowni? Szkoły tańca wychodzą z rozwiązaniem J Obecnie coraz więcej szkół tańca wprowadza do swojej oferty zajęcia typu, Fitness  Pilates, Zdrowy Kręgosłup, BPU, Stretching, Kurs Szpagatowy, Izolacje i wiele, wiele innych J

Po podjęciu decyzji o tym w jakim kursie chcecie uczestniczyć pora na wybranie szkoły tańca. Najlepiej poszukać jej w Internecie, lub po porostu popytać znajomych. Tak, tych którzy chwalili się że uczęszczają na kurs tańca 😀 Kogo polecają? Jak wyglądają zajęcia? Czy cieszą się zainteresowaniem uczestników? Jakie jest podejście instruktorów? Sprawdźcie też w swojej najbliższej okolicy, może mieszkacie niedaleko szkoły tańca do której warto by zajrzeć.

Gdy decyzja odnośnie wyboru szkoły tańca i zajęć na które chcecie uczęszczać zostanie podjęta, nie pozostaje Wam już nic innego jak tylko wysłać zgłoszenie zakupić karnet i oczekiwać rozpoczęcia zajęć.

Aaaa i nie zapomnijcie o tym aby zapatrzeć się w parę wygodnych butów, bo takie na pewno przydadzą Wam się na kursie tańca – ale więcej w tym temacie już niebawem 😉

Posty, które mogą Cię zainteresować

Udało się!

Twoja rezerwacja została wysłana do Nas pomyślnie!

Agata Ciślak – Nowosiad

Właściciel Studio Tańca Roztańczeni – jest dyplomowanym choreografem, instruktorką tańca i gimnastyki korekcyjnej. Jest tancerka najwyższej międzynarodowej klasy S. Szkoliła się w zakresie tańca towarzyskiego i innych stylów tanecznych u najlepszych polskich i zagranicznych szkoleniowców. Ma na koncie kilkaset startów na turniejach tańca w kraju i za granica. W swojej kategorii wiekowej zajmowała czołowe, finałowe miejsca (m.in. German Open Dance Festival, Dutch Open Assen, WDC All Disney Paris, WDC European Championships Blackpool). Specjalizuje się w nauczaniu dzieci, dorosłych, młodych par i seniorów. Na zajęciach jest oazą cierpliwości. Uważa ze taniec to ciężka praca, ale i wiele radości i satysfakcji. W pracy z Narzeczonymi ceni sobie najbardziej całą atmosferę przygotowań do Waszego Ślubu. Motywuje ją to do wyszukiwania najpiękniejszych rozwiązań choreograficznych do Waszego tańca.

* wymagane

Szczęśliwa kobieta

Udało się!

Twoja wiadomość została wysłana do Nas pomyślnie.

Postaramy się odpowiedzieć na nią jak najszybciej!